Saldētavas

 • Q: Kā iespējams saglabāt produktus strāvas zuduma gadījumos?

  A:

  Katram saldētavas modelim ir noteikts laiks, cik ilgi tas pats spēj saglabāt temperatūru strāvas zuduma gadījumā. Ar produktiem pilna saldētava saglabās temperatūru ilgāk nekā pustukša iekārta, kā arī saldētava ar gaļu būs auksta ilgāk kā saldētava ar gatavām maltītēm. Lai saglabātu temperatūru maksimāli ilgi, saldētavas durvīm obligāti jābūt aizvērtām. Nepilnas saldētavas gadījumā jūs varat paildzināt temperatūras saglabāšanu, aptinot produktus ar avīzēm, tikai neaizmirstiet tās noņemt, kad enerģijas padeve atkal atjaunojas. Pēc elektrības padeves atjaunošanās ir ieteicams iztīrīt ledusskapja un saldētavas nodalījumu.

 • Q: Kas ir „Total No Frost" ledusskapis un saldētava?

  A:

  „Total No Frost" ledusskapja un saldētavas iekšienē ir nodrošināta optimāla vēsā gaisa cirkulācija, kas samazina mitruma daudzumu, absolūti novēršot ledus un sarmas veidošanos. Tādējādi arī saldētie produkti nepiesalst viens otram, marķējuma zīmītes vienmēr ir skaidri salasāmas un tiek lietderīgi izmantots viss ledusskapja un saldētavas tilpums, ko vairs neierobežo apledojums. Iekārtas atsaldēšana ir nepieciešama tikai izņēmuma gadījumos.

 • Q: Saldētavu nepieciešams atkausēt biežāk nekā ir norādīts lietošanas instrukcijā. Kāds varētu būt iemesls?

  A:

  Iespējams, ka durvju blīvējums ir nolietojies. Ja, aizverot durvis, starp blīvi un saldētavu ievietojat papīra lapu, to nevajadzētu varēt izņemt bez spēka pielietošanas.

 • Q: Ir dažādas energoekonomijas klases. Kura ir vislabākā izvēle?

  A:

  Visekonomiskākās un videi draudzīgākās ir A+ un A klases iekārtas.

 • Q: Kā vislabāk tīrīt ledusskapi?

  A:

  Ledusskapja un saldētavas iekšpusi vēlams tīrīt reizi mēnesī. Tādā veidā jūs izvairīsieties no netīkamu smaku veidošanās. Izlījušu produktu notecējumus jānotīra uzreiz. Tīrīšanas laikā iekārtu izslēdziet vai atvienojiet tai strāvu. Izņemiet visas izņemamās detaļas, piemēram, plauktus, atvilktnes u.c. Tās un iekārtas iekšpusi mazgājiet ar siltu ūdeni, tīru sūkli vai mīkstu drāniņu un maigu tīrīšanas līdzekli, nožāvējiet. Plastmasas detaļu, ledusskapja iekšpuses, durvju un blīvējuma tīrīšanai nelietojiet abrazīvus un spēcīgus ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus - logu mazgāšanas šķidrumus, uzliesmojošus šķidrumus, vaskus, koncentrātus, balinātājus, līdzekļus, kas satur naftas produktus u.tml. Nelietojiet švammes un papīra dvieļus vai citus asus tīrīšanas rīkus. Tie var saskrāpēt un bojāt materiālu. Lai palīdzētu novērst smakas, ledusskapja iekšpusi var mazgāt ar maisījumu no silta ūdens un sodas (2 ēdamkarotes uz 1 litru (26 g līdz 0,95 l) ūdens). Nerūsējošā tērauda un krāsota metāla detaļas tīriet siltā ūdenī ar tīru sūkli vai mīkstu drānu un maigu mazgāšanas līdzekli. Neizmantojiet abrazīvus vai spēcīgus tīrīšanas līdzekļus. Noslaukiet ar mīkstu lupatiņu. Papildu aizsardzībai pret bojājumiem krāsotās metāla detaļas var vaskot ar tīru, mīkstu drāniņu. Nelieciet vasku uz plastmasas daļām.

 • Q: Kādai jābūt temperatūrai ledusskapī un saldētavā?

  A:

  Optimālā pamata temperatūra ir 3ºC līdz 4ºC, 0ºC līdz 7ºC temperatūras amplitūdā. Virs 7ºC sākas produktu ātrāka bojāšanās.

 • Q: Vai saldētava darbosies, ja manā garāžā ir ļoti auksts vai karsts?

  A:

  Ir jābūt pareizi noregulētai temperatūrai. Temperatūra nedrīkst būt zem 4,5°C vai virs 37,8°C. Ja temperatūra ir zemāka par 4,5°C, termostats var neļaut ierīces ieslēgšanu pārāk zemas temperatūras dēļ. Ja apkārtējā temperatūra ir virs 37,8°C, ierīce darbosies pastiprināti, bet mazāk efektīvi. 

 • Q: Ko nozīmē gaismiņas uz ledusskapja?

  A:

  Zaļā gaismiņa norāda, ka ierīce ir pieslēgta elektrībai. Dzintara krāsas gaismiņa norāda, ka ir ieslēgta ātrās saldēšanas funkcija. Šī gaismiņa ir saistīta ar funkcijas taustiņu. Sarkanā gaismiņa brīdina, ka ledusskapja iekšpusē ir pārāk augsta temperatūra.

 • Q: Kāpēc saldētava ir pilna ar ledu?

  A:

  Ja īsā laikā veidojas liels daudzums ledus, pārliecinieties, vai nav ieslēgta ātrās saldēšanas funkcija. Termostatam nav jābūt savā maksimālajā iestatījumā. Pārbaudiet, vai saldētavas saturs durvis/ vāku netur mazliet pavērtu. Pārbaudiet, vai durvju blīve ir labā stāvoklī un vai tā labi pieguļ.